Upravit stránku

Zinkování je proces, v jehož průběhu se naváže na základní materiál vrstva zinku. Zinkování je nejúčinnější ochrana rezivějících ocelí, jako povrchová úprava najde uplatnění ve všech výrobních odvětvích, kde je zapotřebí mít atraktivní vzhled a antikorozní úpravu.

Atraktivní vzhled a výborná antikorozní ochrana

  • Žárové zinkování

Dodá Vaším výrobkům a součástkám atraktivní vzhled podpořený výbornou antikorozní ochranou.

Žárové zinkování představuje moderní trend v oblasti povrchové úpravy ocelových konstrukcí. K jeho výhodám patří především dlouhá životnost, vytvoření rovnoměrného a kvalitního povlaku, dobrá odolnost proti mechanickým vlivům, možnost využití dalších nátěrových hmot, ale také ohleduplnost k životnímu prostředí. Po umístění do lázně z roztaveného zinku se na povrchu materiálu vytvoří vrstva železa a zinku vysoce odolná proti otěru. Žárové zinkování se používá především pro ocelové konstrukce a zařízení ve venkovních prostorách.

  • Žárové odstředivé zinkování

Žárové odstředivé zinkování se používá zejména při povrchové úpravě drobných součástí, jako jsou šrouby, matice, podložky aj. Tento speciální technologický proces je založen na odstředění materiálu po vytažení ze zinkové lázně – docílí se tak vytvoření rovnoměrného povlaku, který je např. u spojovacího materiálu bezpodmínečně vyžadován.

  • Galvanické zinkování

Galvanické zinkování je elektrolytický proces, při kterém se ve studené tekuté zinkové lázni na elektricky vodivé materiály, ve většině případů ocelové díly (katoda), elektrochemicky vyloučí zinkový povlak rozpuštěním zinku (anody). Vytvoří se tak nejen antikorozní, ale taky pohledový povlak. Vhodným materiálem k pokovení jsou ocelové díly plechové, případně odlitky nebo výkovky. Aby byly výrobky kvalitně pozinkovány, je nutné je předat do výroby zbavené hrubých okují, barvy nebo hloubkové koroze. Kvalita vstupního materiálu má zásadní vliv na vizuální vlastnosti pokoveného dílce. Galvanické zinkování je určeno především pro interiérové prvky a je možné je barvit na bílou, žlutou a černou barvu.

Vlastnosti povrchové úpravy:

  • dobrá korozní odolnost po následném zinkování
  • atraktivní vzhled s následující barvou: bílá, žlutá, černá

Společnost ORT Nový Bydžov zajišťuje veškeré služby v oblasti zinkování (žárové zinkování i galvanické zinkování) v kooperaci se svými dlouhodobými partnery. Výhodou pro vás jsou veškeré služby od nás na jednom místě.

Pro zinkování nás neváhejte kontaktovat!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti